A- A+

A A wersja kontrastowa
Projekt Run Wisła
Projekt Run Wisła czyli bieg koło 1000km wzdłuż Wisły. „Gdyby nie przyjaciele to by nam się nie udało” mówi Alan.
fot.:
Patrizia Fagiani
dzieci nad Wisłą
Jedną ze stałych wiślanych atrakcji jest piłka plażowa, kopana, odbijana, rzucana, w każdej postaci przyjemna i uczy grupowej zabawy. To czysta przyjemność biegać na boso po rozgrzanym, miękkim piasku.
fot.:
Aleksandra Mysiorska
Jesień nad Wisłą w Warszawie
Nasza wiślana jesień
Koniec października to nasz ulubiony czas nad Wisłą... choć tak po prawdzie to nie ma takiego czasu, którego nie lubimy.
fot.:
fot. J.P.Piotrowski
Jesień nad Wisłą w Warszawie
Koniec października to nasz ulubiony czas nad Wisłą... choć tak po prawdzie to nie ma takiego czasu, którego nie lubimy.
fot.:
fot. J.P.Piotrowski
plaza
Miasto st. Warszawa realizuje szeroko zakrojony program rewitalizacji warszawskiej Wisły. Głównym jego celem jest przybliżenie rzeki mieszkańcom. Projekt „Pedałuj i płyń” obejmuje m.in. budowę i zagospodarowanie bulwarów, Multimedialnego Parku Fontann, Nadwiślańskiego Szlaku Rowerowego, plaż miejskich oraz rewitalizację Portu Czerniakowskiego. Oprócz niego Miasto prowadzi też inne działania np. budowę Pawilonu Plażowego i ochronę przyrody.
fot.:
fot.: m. st. Warszawa

Jesteś tutaj

Oferty

sport i rekreacja

Chcesz wypożyczyć kajak, zrobić patent sternika, a może przetrzymać łódź? Zapraszamy do odwiedzenia bosmanatu Portu Czerniakowskiego. 

rozrywka

W sezonie 2015 zapraszamy do Multimedialnego Parku Fontann. W piątki i soboty po zmroku odbywają się tu pokazy „Tańca źródeł”,  inspirowanego legendą o założycielach Warszawy.

rozrywka

Seans w plenerze? Czemu nie. Latem nad Wisłą projekcje odbywają się już niemal w każdy dzień tygodnia. Dodatkowo w kinach pod chmurką emitowane są spoty o rzece.

sport i rekreacja

Rejsy tramwaju wodnego Warszawskich Linii Turystycznych wzbogacone są w tym sezonie o usługi przewodnickie. Opowieści przewodników mozna posłuchac w soboty i niedziele.

rozrywka

Zapraszamy do korzystania z regularnych rejsów organizowanych przez Zarząd Transportu Miejskiego. Usługa jest dostępna w zaleznosci od stanu wody w rzece, o czym ZTM informuje nba bieząco.

sport i rekreacja

Brzegi Wisły łączą promy dostępne w ramach Warszawskich Linii Turystycznych. Przeprawić można się bezpłatnie aż w czterech najpopularniejszych lokalizacjach.

Czy wiesz, że

warszawski odcinek Wisły jest jednym z miejsc, w których najliczniej występuje mewa śmieszka na Mazowszu. Wczesną wiosną nad rzeką gromadzi się nawet do sześciu tysięcy par. Wisła stwarza im doskonałe warunki do zakładania kolonii lęgowych, a także zimowania. Zimą śmieszki najczęściej można spotkać na wysypiskach śmieci lub przy kolektorach odprowadzających ścieki komunalne do rzeki, gdzie w tym okresie najłatwiej im zdobyć pokarm. Tym sposobem stanowią jeden z elementów naturalnego mechanizmu oczyszczania rzecznego ekosystemu.