A- A+

A A wersja kontrastowa
Projekt Run Wisła
Projekt Run Wisła czyli bieg koło 1000km wzdłuż Wisły. „Gdyby nie przyjaciele to by nam się nie udało” mówi Alan.
fot.:
Patrizia Fagiani
dzieci nad Wisłą
Jedną ze stałych wiślanych atrakcji jest piłka plażowa, kopana, odbijana, rzucana, w każdej postaci przyjemna i uczy grupowej zabawy. To czysta przyjemność biegać na boso po rozgrzanym, miękkim piasku.
fot.:
Aleksandra Mysiorska
Jesień nad Wisłą w Warszawie
Nasza wiślana jesień
Koniec października to nasz ulubiony czas nad Wisłą... choć tak po prawdzie to nie ma takiego czasu, którego nie lubimy.
fot.:
fot. J.P.Piotrowski
Jesień nad Wisłą w Warszawie
Koniec października to nasz ulubiony czas nad Wisłą... choć tak po prawdzie to nie ma takiego czasu, którego nie lubimy.
fot.:
fot. J.P.Piotrowski
plaza
Miasto st. Warszawa realizuje szeroko zakrojony program rewitalizacji warszawskiej Wisły. Głównym jego celem jest przybliżenie rzeki mieszkańcom. Projekt „Pedałuj i płyń” obejmuje m.in. budowę i zagospodarowanie bulwarów, Multimedialnego Parku Fontann, Nadwiślańskiego Szlaku Rowerowego, plaż miejskich oraz rewitalizację Portu Czerniakowskiego. Oprócz niego Miasto prowadzi też inne działania np. budowę Pawilonu Plażowego i ochronę przyrody.
fot.:
fot.: m. st. Warszawa

Jesteś tutaj

Aktualności

26.10.2016
fot.
Aleksandra Mysiorska
Rok rzeki Wisły. Jak to się zaczęło..
Siedzimy w Porcie Czerniakowskim na jednej z drewnianych łodzi tradycyjnych.
22.09.2016
fot.
Aleksandra Mysiorska
Zakończenie sezonu letniego w Dzielnicy Wisła
Sezon letni dobiega końca, a wraz z tym powoli znikają klubokawiarnie. Dni stają się coraz zimniejsze i tylko śmiałków można ściągnąć na wieczorne przedstawienia nad Wisłą.
20.09.2016
fot.
Patrizia Fagiani
Spotkanie z Run Wisła
 „Gdyby nie przyjaciele to by nam się nie udało” mówi Alan. Siedzimy na Schodkach nad Wisłą z Alanem i Andym pomysłodawcami Run Wisła.
08.09.2016
fot.
Paris Plage 2016
Dzielnica Wisła vs Paris Plage
Jak wakacje spędzają Paryżanie? Czy mają takie miejsca jak Dzielnica Wisła? Co jest w nim charakterystycznego i co może nas zainspirować w kolejnych sezonach letnich?
06.09.2016
Święto Wisły 2016. Żywioł Warszawy
Święto Wisły już 10 września. Hasłem przewodnim w tym roku jest Wisła – Żywioł Warszawy.
31.08.2016
fot.
Eric Danhier
Unikalna Dzielnica Wisła vs Bruxelles les Bains
Czy istnieje gdzieś takie miejsce jak Dzielnica Wisła? Co sprawia, że jest takie unikalne? Jak możemy polepszyć naszą plażę?
23.08.2016
fot.
Aleksandra Mysiorska
Jedzenie na mieście czy nad Wisłą?
Dzielnica Wisła przyciąga nie tylko programem kulturalnym, ale również bogactwem kulinarnym. Jest kilka powodów, dla których najlepiej jadać Wisłą.
16.08.2016
fot.
Run Wisła
Projekt Run Wisła
Jak promować Wisłę? Jak pokazać ludziom, że to idealne miejsce na uprawianie sportów czy też spędzanie wolnego czasu? A co najważniejsze jak o Wisłę zadbać?
28.07.2016
fot.
Dzielnica Wisła
Otwarcie punktów plażowych
Widzieliście już plażowych? Ubrani w białe koszulki, z czapką na głowie i uśmiechem na twarzy – to właśnie plażowi rezydujący nad warszawską Wisłą.
26.07.2016
fot.
fot. Tomasz Zieliński/TVN
Rejsy przyrodnicze po Wiśle. Przystań Młociny
W okresie wakacyjnym prowadzone są godzinne rejsy przyrodnicze z Przystani Młociny. Ich celem jest przybliżenie bogactwa fauny północnego odcinka warszawskiej Wisły.

Strony

Czy wiesz, że

warszawski odcinek Wisły jest jednym z miejsc, w których najliczniej występuje mewa śmieszka na Mazowszu. Wczesną wiosną nad rzeką gromadzi się nawet do sześciu tysięcy par. Wisła stwarza im doskonałe warunki do zakładania kolonii lęgowych, a także zimowania. Zimą śmieszki najczęściej można spotkać na wysypiskach śmieci lub przy kolektorach odprowadzających ścieki komunalne do rzeki, gdzie w tym okresie najłatwiej im zdobyć pokarm. Tym sposobem stanowią jeden z elementów naturalnego mechanizmu oczyszczania rzecznego ekosystemu.